Technologia MemJet jest nowoczesną i w pełni innowacyjną technologią wydruku, która opracowana została przez firmę o tej samej nazwie. MemJet wykorzystał całkowicie nowe i do tej pory nieznane rozwiązania, które były odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku i Klientów.

Głowica drukująca

Innowacyjność MemJet to przede wszystkim zasługa nowatorskiej głowicy drukującej, dzięki której możliwe jest osiągnięcie najwyższej jakości grafiki w połączeniu z niezwykłym wręcz przyspieszeniem wydruków i całego procesu wydruku.

Opracowana przez MemJet głowica ma szerokość 8,67 cala, czyli 220 milimetrów. Taka szerokość umożliwiła umieszczenie jej nad arkuszem papieru, a podczas druku nie istnieje konieczność poruszania się głowicy. Ponadto umożliwiła ona druk w formacie standardowym A4, bez dodawania w wydruku marginesów, tym samym wydruk robiony jest od jednej krawędzi do drugiej.

To nie wszystkie cechy głowicy. Wyposażono ją w pięć kanałów, które przeznaczone są dla poszczególnych kolorów z CMYK. Dodatkowo istnieją kolejne dwa kanały na kolor K. Kanały te łącznie posiadają aż przeszło 70 tysięcy dysz (70400), które wystrzeliwują tusz z prędkością do 700 000 000 kropel na minutę.

Druk

Dzięki wymienionym parametrom możliwy jest wydruk o prędkości do 30 cm na arkusz papieru. Jest to jednak uzależnione także od rodzaju wybranego do wydruków tuszu. Zaznaczyć należy jednocześnie, iż jakość takiego wydruku jest fotograficzna aż do 1600 na 1600 dpi.

Technologia MemJet umożliwia wydruk na najróżniejszych podłożach. Najbardziej popularne są wydruki na papierze – błyszczącym oraz matowym, choć możliwości jest oczywiście zdecydowanie więcej. Oprócz tego MemJet zakłada drukowanie na papierze powlekanym, mikroporowatym, mediach magnetycznych, czy na mediach samoprzylepnych. Jeśli zastosować podłoże o odpowiednich parametrach możliwe jest ponadto otrzymanie wydruku wodoodpornego, a także wydrukować konkretny wzór na twardych materiałach poczynając od kubków i płyt, na wydrukach na odzieży kończąc.