KYOCERA

Kyocera to Japońska firma założona w Kyoto w 1959 roku, która działa w kilku branżach. Jedną z pierwszych ważnych rzeczy jakie dokonał ten gigant było stworzenie w 1960 roku półprzewodnikowych układów scalonych dla programu kosmicznego NASA. Ten projekt zaowocował rozwinięciem tej technologii, która nawet do dnia dzisiejszego jest wykorzystywana podczas produkcji półprzewodników. Kyocera opracowała też izolator ceramiczny, który wykorzystywany był w kineskopach telewizorów. Technologia ta wydała się być przyszłościowa, dlatego postawiono na jej rozwój. Efektem tej pracy było użycie różnego rodzaju wyrobów ceramicznych do produkcji paneli słonecznych fotowoltaicznych

Kyocera zaczęła wykupywać mniejsze firmy, dzięki takim działaniom w 1983 roku nabyli technologię optyczna  z Yashica Company. Dzięki temu zdobyli także licencję Carl Zeiss, to zaowocowało rozpoczęciem produkcji filmów i aparatów cyfrowych. Kilka lat później a dokładnie w 1989 roku nabyli Elco Corporation producenta złączy elektronicznych. Od tego momentu firma znana była z wyrobów elementów elektronicznych (kondensatory chipowe ceramiczne, filtry czy tłumiki napięcia). W roku 2000 rozpoczęto prace nad telefonami komórkowymi, co po kilku latach było efektem ciekawych prac. Dziewięć lat później Kyocera zaprezentowała telefon, który zasilany jest przez energię kinetyczną dostarczaną przez użytkownika. Prototyp posiadał składaną konstrukcję, która potrafiła przeobrażać się w różne kształty. Rok później do produkcji trafił pierwszy smartphone.

 

KYOCERA

 

Dzisiaj firma Kyocera jest znana na całym świecie zarówno z produkcji ogniw słonecznych, telefonów satelitarnych a także urządzeń drukujących.

Drukarki Kyocera są znane na całym świecie, ich produkty znalazły nabywców w każdym regionie. Ich produkty są przeznaczone głównie do średnich i dużych firm, jednak jest także seria modeli przygotowanych dla małych odbiorców. Niestety drukarki Kyocera rzadko trafiają do użytkowników domowych, firma stawia na profesjonalne rozwiązania, nie zajmują się oni także produkcja drukarek atramentowych.

Najtańsze urządzenia Kyocera przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw są oznaczone symbolem ECOSYS. Jest to technologia, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu sprawia, że klient ogranicza koszty wydruku, a jednocześnie zwiększa wydajność. Wszystkie produkty oznaczone tym symbolem, oznaczają że drukarki wykonane są z trwałych elementów, co ma wpływ na wydłużoną żywotność. Reszta produktów zarówno mono jak i kolor produkowana jest dla większych przedsiębiorstw, są to profesjonalne maszyny, gdzie szybkość wydruku w najlepszych modelach sięga nawet 80 stron na minutę, jednak cena takich drukarek wynosi ponad 12 tysięcy euro. Kyocera stawia na produkcję tonerów bez modułowych, czyli toner jest osobno i bęben osobno. Takie rozwiązanie zawsze zwiększa koszty eksploatacyjne drukarki oraz jest bardziej uciążliwe dla użytkowników. Profesjonalne drukarki wymagają stałego profesjonalnego serwisu, dlatego markę tę wybierają zazwyczaj większe firmy.