Jak sprawdzić autentyczność tonerów i tuszów od HP?

HP to firma, która dba zarówno o swoją renomę i markę, jak i o dobro Klienta. Łącząc oba te czynniki stworzony został specjalny program dzięki któremu każdy właściciel drukarki marki HP kupujący nowy materiał eksploatacyjny do swojego urządzenia może sprawdzić, czy jest on oryginalny, czy może Klient padł ofiarą oszustwa i otrzymał podrobiony, nieoryginalny produkt.

HP Toner Cartridge Authentication

Sprawdzenie autentyczności materiałów eksploatacyjnych HP można przeprowadzić zupełnie za darmo. Wystarczy posiadać swój komputer, czy laptop na którym zainstalować można bezpłatne oprogramowanie HP. To dzięki niemu w sposób automatyczny sprawdzana jest oryginalność tonera, czy kartridża. Oprogramowanie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy jest to materiał eksploatacyjny w pełni oryginalny, czy też pochodzący ze źródła alternatywnego typu regenerowana kaseta, podrabiana lub napełniana ponownie.

Jak to działa

Przy kasecie HP, która nie jest oryginalna klienci otrzymują szereg dodatkowych informacji na temat podróbek materiałów eksploatacyjnych. Mają też możliwość zgłoszenia podejrzenia, iż ich toner, czy kartridż prawdopodobnie jest podrobiony. Umożliwia to specjalna strona HP zbierająca informacje na temat fałszerstw.

Cel stworzenia oprogramowania

Jak przekonuje firma HP, celem stworzenia oprogramowania jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim klientom. Dzięki łatwemu rozpoznawaniu podrobionych materiałów eksploatacyjnych zyskają informację, iż produkt którego używają nie jest oryginalny, a zatem nie jest tak niezawodny jak oryginalne kasety. Tym samym Klienci używający produktów podrobionych nie mogą mieć pewności, iż ich produkt gwarantował będzie tak dobre wydruki, jak oryginał, ani nie mogą cieszyć się bezpieczeństwem użytkowanego sprzętu. Tylko oryginalne tusze i tonery są gwarancją takiego bezpieczeństwa. Poprzez wykrycie fałszywych materiałów eksploatacyjnych zgłosić można oszustwo i ustrzec się na przyszłość podobnych przykrych niespodzianek.