Jeśli zastanawialiście się, czy możliwy jest bezpośredni i natychmiastowy wydruk zdjęć z poziomu waszego smartfonu, mamy dla was odpowiedź. I to całkiem optymistyczną. A właściwie jest to wiadomość od FujiFilm, w postaci instax Share SP-2. Wydane przez producenta urządzenie łączy ze sobą to, co do tej pory mogło wydawać się jedynie niemożliwym do spełnienia marzeniem z rzeczywistością, a mianowicie bezpośredni wydruk zdjęć robionych na smartfonach z natychmiastowym ich wydrukiem. W jaki sposób? O tym już za chwilę.

Drukowanie

Dzięki nowoczesnej technologii wykorzystanej w SP-2 podczas wydruku zdjęcia przez drukarkę, jest ono naświetlane poprzez specjalny moduł służący do wyświetlania obrazu cyfrowego w bardzo dobrej rozdzielczości 320 dpi. Cały proces trwa niezwykle szybko, zwłaszcza w porównaniu z innymi drukarkami – tu gotowe zdjęcie można uzyskać już w ciągu zaledwie 10 sekund.

Aplikacja

Aplikacja służąca do komunikacji pomiędzy smartfonem a drukarką jest nowoczesna i spełniająca potrzeby współczesnych użytkowników lubiących nie tylko stylowe gadżety, ale i ceniących jakość i funkcjonalność. Dzięki nowym zestawom szablonów, filtrów oraz możliwościom jakie daje samodzielne ich tworzenie użytkownik zyskuje znakomite narzędzia do pracy z wykonanymi przez siebie fotografiami. Przed samym wydrukiem istnieje możliwość sprawdzenia, czy wprowadzone na zdjęciu zmiany są satysfakcjonujące, a w przypadku gdyby okazało się inaczej, dokonać można poprawek. Przede wszystkim można skorygować kontrast, jasność, a także nasycenie barw, dzięki czemu zdjęcie wyglądać będzie w pełni profesjonalnie.

Parametry

Instant Sharw SP-2 posiada dobry akumulator, który wystarcza na wydruk około 100 zdjęć. Zupełną innowacyjnością jest możliwość ładowania złącza za pośrednictwem USB, co poprawia możliwości użytkowania narzędzia. Tym samym urządzenie to nadaje się idealnie do tego, by nosić ją na stałe ze smartfonem. A jest to rzeczywiście możliwe dzięki poręcznej wielkości drukarki. Wynoszą one 89,5 x 131,8 x 40 mm.