Epson

Epson, pełna nazwa „Seiko Epson Corporation” to japońska firma, która zajmuje się produkcją projektorów, urządzeń drukujących, skanerów, systemów kasowych oraz robotów precyzyjnych. Spółka została założona w 1942 roku w Suwie. Przedsiębiorstwo zatrudnia na rynku ponad 80 tysięcy ludzi a jego kapitał zakładowy wynosi ponad 420 mln dolarów.

Na Polskim rynku firma Epson nie odnotowała dużych sukcesów, sprzedaż drukarek tej firmy jest stosunkowo mała w porównaniu do konkurencyjnych marek, zdecydowanie mniej jest także urządzeń profesjonalnych w branży druku 2D jakie firma ma swojej sprzedaży. Sporym sukcesem może pochwalić się Epson uzyskując prestiżową nagrodę EISA dla Najlepszej europejskiej drukarki fotograficznej, jaką otrzymali za urządzenie Stylus Photo R2880. Trudno określić dlaczego ich produkty nie zyskały aprobaty w naszym kraju, z pewnością dużym problemem jest brak dostępnych zamienników na rynku, zważywszy na fakt, że drukarka korzysta z kilku tuszy (od 4 – 5) koszty zakupu materiałów eksploatacyjnych nie są niskie. Firma położyła głównie nacisk na druk fotograficzny, dlatego mało jest urządzeń ekonomicznych dla użytkowników domowych.

Jednak produkcja i sprzedaż materiałów eksploatacyjnych do drukarek jak i samych urządzeń to nie jedyny i główny dział. Epson odniósł wielki sukces w branży projektorów. W 2007 roku firma została uznana za najlepszego sprzedawce w przeciągu ostatnich 6 lat projektorów na całym świecie. To bardzo ważne wyróżnienie, które pokazuje jak wielki wkład w tą technologie ma firma Epson. Będąc liderem w sprzedaży projektorów Epson od ponad 25 lat stale inwestuje w rozwój badań nad tymi urządzeniami.

Epson w swojej ofercie posiada bardzo szeroką gamę projektorów, wśród których wiele z nich było nagradzanych. projektory epsonProdukty, które są przez nich tworzone przeznaczone są nie tylko na rynek korporacyjny, ale także użytkowników biznesowych oraz domowych. innowacyjna technologia w nich zawarta sprawia, że obraz jest wyjątkowo czysty, a jakość obrazu na najwyższym poziomie. Ich oferta jest największa na rynku światowym, żadna inna firma nie może pochwalić się tak szeroką gamą. Projektory znajdujące się w sprzedaży przeznaczone są w celu wykorzystania ich zarówno w dużych salach, jaki i dla użytkowników domowych jako kino domowe, są także nawet projektory przenośne dla mobilnych prezenterów.

Epson zatem działa głównie w dwóch branżach, jest to solidna i stabilna firma, która cały czas dba o rozwój firmy jak i swoich produktów.