Ekonomiczna drukarka do biur – Epson Workforce Pro WF-M5190DW

Wielokrotnie poruszano już temat taniego drukowania dokumentów w biurach. Tym razem na tapetę postanowiliśmy wziąć drukarkę Epson Workforce Pro WF-M5190DW, która zgodnie z zapowiedziami producenta ma stanowić jedną z tańszą w użytkowaniu drukarkę, która zapewnia niedrogie czarno-białe wydruki.

Plusy urządzenia

Tak, jak zapewnia firma Epson, drukarka ta rzeczywiście pozwala na tanie drukowanie dokumentów. To monochromatyczne urządzenie zapewnia jednak więcej niż tylko ta jedna korzyść. Epson zapewnia szybkość wydruku, a także wydruki w dobrej jakości o dużej wyrazistości. Jej niewątpliwymi atutami są bardzo przydatne funkcje, w tym między innymi automatyczny druk dwustronny, co znacznie oszczędza papier. Duże pojemniki na papier pozwalają na pomieszczenie sporej ilości kartek (około 580 arkuszy), a to usprawnia pracę drukarki i poprawia wydajność oraz komfort pracy, zwłaszcza przy drukowaniu dokumentów w dużych ilościach.

Podobnie jak wiele innych modeli od marki Epson, Workforce Pro WF-M5190W drukarka ta ma możliwość wykonywania wydruków za pomocą Wi-Fi. Pracuje ona zarówno w sieci Ethernet, jak i wireless, co jest wygodne dla różnych grup użytkowników. Ze względu na możliwość wysyłania dokumentów bezpośrednio do drukarki, a także łatwemu ich obiegowi drukarka ta chętnie widziana jest w niewielkich firmach, gdzie wykorzystać można wiele z jej atutów.

Przeznaczenie

Drukarka monochromatyczna przeznaczona jest dla użytkowników, którzy nie potrzebują druku w kolorze. Świetnie nadaje się więc do pracy w firmach oraz dla uczniów, czy studentów. Jeśli nie zamierzacie więc robić skomplikowanych wydruków w kolorze, drukarka ta nadaje się idealnie.

Technologia

Workforce Pro WF-M5190DW to model pracujący w technologii PrecisionCore. Jest to technologia opracowana przez Epson, a zapewnia ona znakomitą jakość wydruków w błyskawicznym tempie. Tempo wydruków porównywalne jest z modelami laserowymi, co sprawia, iż jest to drukarka o imponującym czasie pracy, nawet 34 stron w ciągu jednej minuty, zaś czas ten mierzony według norm ISO wynosi 20 stron / minutę.

Eksploatacja

Model Epson Workforce Pro WF-M5190W zużywa podczas pracy niewielką ilość energii. Ponadto pozwala on na oszczędność papieru (druk dwustronny) oraz tuszu. Jeden kartridż pozwala na wydruk nawet 10 tysięcy stron w formacie A4, co w przeliczeniu daje około 3 groszy za pojedynczą stronę.