Drukarka dla ucznia

Choć edukacja w Polsce jest na poziomie szkolnym darmowa, każdy zdaje sobie doskonale sprawę, że jest to forma bezpłatna tylko w teorii. W praktyce konieczne jest wydatkowanie sporych sum na rozmaite sprzęty oraz pomoce naukowe, które nie tylko służą do ułatwienia życia przeciętnemu uczniowi, ale stały się wprost niezbędne, by mógł on wykonać niektóre z wyznaczonych przez nauczyciela zadań. Jednym z takich przedmiotów są drukarki, które służą do wydruków rozmaitych prac semestralnych, czy różnych zadań domowych. Jak wybrać dobrą drukarkę dla ucznia jest jednak dylematem niejednego rodzica. Właśnie dlatego postaramy się wam odpowiedzieć na to pytanie w tym krótkim artykule.

Prostota i funkcjonalność

Obecnie na rynku znaleźć można całe mnóstwo rozmaitych propozycji drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych. Szukając sprzętu dla dziecka w wieku szkolnym przede wszystkim warto kierować się rozsądkiem… W większości przypadków uczeń szkoły podstawowej, czy gimnazjum nie musi drukować wielu prac, a zaledwie kilka – kilkanaście stron na miesiąc, w zależności od etapu uczenia. Warto jednak wybrać urządzenie umożliwiające wykonanie nieco więcej czynności, takich jak chociażby skan, czy przesłanie skanu za pomocą maila. A to już kwestia zakupu urządzenia wielofunkcyjnego.

Cechy dobrego urządzenia

Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup produktu, który posiada niewielkie gabaryty. Będzie możliwe wówczas postawienie drukarki, czy urządzenia wielofunkcyjnego tak, by nie zajmowało ono mnóstwo miejsca. Swobodnie postawimy je wówczas na biurku, czy nadstawce do biurka, gdzie będzie można korzystać z niego wygodnie, zaś sam sprzęt nie ograniczy zanadto dziecku przestrzeni. Dobrym pomysłem jest też zakup urządzenia bezprzewodowego, które można nie tylko postawić w dowolnym miejscu, ale i podłączyć do kilku komputerów, czy urządzeń mobilnych w domu. Wówczas może wykorzystywane być ono jako drukarka rodzinna, służąca wszystkim domownikom.

Szukając urządzenia dla ucznia sprawdźcie ponadto jakie są koszty jego eksploatacji. Z reguły istnieje zasada, że im droższa drukarka / urządzenie wielofunkcyjne, tym tańsza eksploatacja. Tu jednak mała uwaga – istnieje wielu producentów dobrej jakości, tanich zamienników, więc nie musicie sugerować się tylko i wyłącznie kosztem oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, a zorientować się w cenach zamienników. Warto wiedzieć też, iż jeśli drukować będziecie mało lub średnio, nie musicie nadmiernie przejmować się kosztami eksploatacji. Wówczas można wybrać tańszą drukarkę, lecz o dobrej jakości.