Brother – jest Japońską firmą, która została założona ponad 100 lat temu, a dokładniej w 1908 roku w Nagoyi. Jej założycielem był Kanekichi Yasui, na początku firma nazywała się Yasui Sewing Machine Co. a jej branżą były maszyny do szycia. Wiele lat fabryka ta, działała właśnie w tej branży, nawet po śmierci Pana Yasui w 1928 roku, gdy następcami i właścicielami zostali synowie, działalność nie uległa zmianie. Powstały tam nawet pierwsze maszyny do szycia, firma bardzo dobrze rozwijała się w tym kierunku, aż 6 lat później wyprodukowano urządzenie Nippon Sewing Machine Manufacturing Co., które 20 lat później trafiło na rynek europejski i amerykański. Dopiero wtedy firma zyskała uznanie i rozgłos światowy. Sprzedaż ich produktów wzrastała z roku na rok, co było powodem iż w 1958 roku główna siedziba firmy została przemieszczona do Irlandii, gdzie do dnia dzisiejszego istnieje. Prowadzone są tam zarówno sprzedaż i marketing, magazynowanie oraz usługi posprzedażne. W roku 1980 firma poszerzyła swoją działalność o produkcję elektronicznych maszyn do pisania. To był początek, albo raczej wstęp do wejścia na rynek drukarek. I tak po kilku latach w 1987 roku miał początek działalności w branży materiałów eksploatacyjnych i urządzeń drukujących.

Obecnie firma Brother prowadzi sprzedaż na całym świecie, posiada 17 fabryk gdzie produkowane są ich wyroby. Dodatkowo w różnych zakątkach świata rozlokowanych jest 52 placówki handlowe, co czyni tę markę za bardzo rozpoznawalną.

brother logoBrother jako jedna z nielicznych firm zajmuje się produkcja drukarek atramentowych oraz tuszy. Mało tego w marcu 2015 roku znane czasopismo „PC World” wyróżniło drukarkę marki Brother model MFC-J5720DW za urządzenie wielofunkcyjne o „najlepszej wydajności”. Jest to na pewno spore uznanie i prestiż, gdyż walka w tej branży jest bardzo trudna, mając na uwagę takich konkurentów jak HP, Canon czy Epson. Firma jednak nie zaprzestała tylko na produkcji drukarek atramentowych, w sprzedaży mogą pochwalić się pokaźną kolekcja drukarek laserowych. Tutaj także odnieśli duży sukces, ich produkty sprzedają się bardzo dobrze, tonery są sprawdzone i chętnie kupowane przez użytkowników domowych oraz małych i średnich firm. Niestety w swojej ofercie brother postawił tylko i wyłącznie na drukarki korzystające z materiałów eksploatacyjnych korzystających z osobnych modułów bębna i tonera, co nie zawsze jest korzystne dla użytkownika. Jednak jak na razie w żaden sposób nie blokują oni dostępu do produktów zamiennych, przez co klient ma pełną swobodę podczas wyboru wkładów.

Firma może także pochwalić się sporą gamą drukarek do etykiet, czego firmy konkurujące w branży drukarek nie posiadają. Produkty te są przeznaczone nie tylko do domu czy biura, ale także dla użytku w przemyśle.

Brother to organizacja z historią i dumą, będąc na rynku od tylu lat stale wprowadzają na rynek świeże produkty, podtrzymując sprzedaż rodzimych urządzeń do szycia. Jest to firma godna zaufania, która może byc przykładem do naśladowania, jak przez wiele lat dobrze zarządzać i prowadzić biznes.